Responsive Leaderboard AD Area
Интересно

Убавината на океанот портретирана во уметност од стакло

Марша Блејкер и Пол Десома се талентирани маж и жена кои создаваат прекрасна уметност од стакло и керамика. А, нивната серија на стаклени скулптури кои наликуваат на океан ни го заробија здивот.

Инспирирана од љубовта кон природата и океанот, парот перфектно ги рекреира големите сини бранови со сета нивна убавина.

Погледнете ги овие магични дела:

This slideshow requires JavaScript.

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Sofija Sion
Load More In Интересно

Facebook Comments

Check Also

#ГласамПротив Интересни илустрации од македонските дизајнери поврзани со моменталната политичка ситуација

Македонија е на прагот од една нова (политичка)раскрсница. ...