Responsive Leaderboard AD Area
Интересно

Потребни ви се само 3 состојки: Чудесен пијалак со кој ќе намалите 2 кила во 5 дена!

Поттикнете ја работата на метаболизмот и согорувањето калории со едноставен пијалак од 3 состојки. По 5 дена ќе забележите помала бројка на вагата.

Магдоносот е еден од најчесто користените зачини во македонската кујна. Оваа билка обилува со антиоксиданси и витамин Ц па се препорачува нејзино користење во кујната, но и за подготвување на здрави пијалаци. Таа го подобрува варењето на храната и го намалува чувството на надуеност.

1

Ако го измешате со лимон и обична вода ќе добиете моќен пијалак за поттикнување на мрзливиот метаболизам, а со тоа ќе согорувате повеќе калории. Жените кои го испробале овој чудесен пијалак тврдат дека изгубиле 2 килограми за 5 дена.

Потребни состојки:

  • 60 g свеж магдонос
  • 1 лимон
  • 200 ml вода

Начин на подготовка:

Во блендерот сомелете свеж магдонос. Додајте му вода и сок од исцеден лимон па сето тоа заедно измешајте го додека не добиете еднолична смеса.

3 правила за консумирање на пијалакот:

  1. Испијте го пијалакот веднаш по будење т.е. пред утринското кафе, појадокот или било кој друг пијалак.
  2. Пијте го секое утро во текот на 5 дена.
  3. Направете пауза од 10 дена, па ако сакате да ослабите уште некое кило, повторете ја постапката.
Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Sofija Sion
Load More In Интересно

Facebook Comments

Check Also

#ГласамПротив Интересни илустрации од македонските дизајнери поврзани со моменталната политичка ситуација

Македонија е на прагот од една нова (политичка)раскрсница. ...