Responsive Leaderboard AD Area
Интересно

Највисоката градба во цел Тајван изгледа како да е дел од графиката од Minecraft

Само што го отворија новиот, највисок досега, облакодер во Тајван. Градбата се вика MahaNakhon и е лоцирана во централниот бизнис предел наречен Силом или Сатон. Висока 314 метри, оваа зграда е повисока и од самата Ејфелова Кула и не само што е највисоката зграда во главниот гад, туку и највисоката градба во Тајланд.
Претходната највисока градба била Baiyoke која е за 10 метри пониска од MahaNakhon. 77-катната зграда е микс од облакодер и куќи-апартмани, продажен простор, барови, ресторани и секако палуба за набљудување. Навистина се прашуваме како изгледа поглед од врвот…

Погледнете ги неверојатните фотографии:

This slideshow requires JavaScript.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Sofija Sion
Load More In Интересно

Facebook Comments

Check Also

#ГласамПротив Интересни илустрации од македонските дизајнери поврзани со моменталната политичка ситуација

Македонија е на прагот од една нова (политичка)раскрсница. ...