Responsive Leaderboard AD Area

Што се случува со телото неколку часа по испиено кафе?

За голем дел од нас, кафето Е МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ПИЈАЛАК! Тоа е незаменлив дел од нашиот утрински ритуал, нешто без кое едноставно не можеме. Без разлика дали уживате во тишината на утрото, вечерате со семејството, пријателите или бизнис партнерите, пиењето топло ароматично кафе секогаш ќе биде добра идеја.

А, еве што се случува со нашето тело, неколку часови по пиење на овој прекрасна напивка:

kafe1

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Sofija Sion
Load More In Интересно

Facebook Comments

Check Also

#ГласамПротив Интересни илустрации од македонските дизајнери поврзани со моменталната политичка ситуација

Македонија е на прагот од една нова (политичка)раскрсница. ...