Responsive Leaderboard AD Area
Општо

Што да направите кога ќе заборавите да нанесете дезодоранс?

Во утринското брзање за на работа, училиште, факултет или било што друго, се случува да заборавите да нанесете дезодоранс на телото. Тогаш започнувате да чувствувате дека ширите непријатна миризба. Не паничете, од непријатните мириси може да се ослободите на многу едноставен начин со производ кој и мажи и жени го користат.

Еве го решението:

dezodorans1

Потребни ви се влажни марамчиња (по можност со алкохол и без додадени мириси).

Подигнете ги рацете, со марамчињата истријте ја кожата под пазувите и држете ги кренати рацете уште неколку секунди додека се исушат пазувите.

Зошто делува ова?

Непријатниот мирис под пазувите е предизвикан од бактерии. Триење алкохол – кој е главна состојка на марамчињата ги отстранува бактериите, а со тоа и непосакуваните мириси.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Sofija Sion
Load More In Општо

Facebook Comments

Check Also

10 Употреби на Оцетот за Кои не сте Знаеле

Сигурни сме дека и вие сте дел од ...