Responsive Leaderboard AD Area
Интересно

Луѓето во Европа Почнаа да Шмркаат Какао – Чоколадото во Прав Стана Нова Дрога!

За разлика од алкохолот и кокаинот, најновата возбуда која се појавува во ноќните клубови и во целиот свет е чоколадото во прав.

Чистото какао се користи на забавите во Берлин и насекаде во светот со цел да се зголеми енергијата.


Има уште една група, Morning Gloryvill, која пренесува од Лондон до Њујорк какао пијалаци и какао таблети во атрактивни барови. Еден белгиски пронаоѓач и чоколадо фанатик, Доминик Персоне ( Dominique Persoone), дури создал механизам за шмркање какао по $50.

Покрај сите лудости, ова е сепак здрава храна која може да се дофати во продавниците. Какаото е познато како едено од најздравата храна.


Многу експерти, вклучувајќи една студија направена од страна на “American Journal of Educational Nutritionists” даваат вредност на суровините и какаото, вклучувајќи ги и нејзините здравствени придобивки. Кога се јаде какаото, има наплив на ендорфин во крвта и го предизвикува вашето тело да има  чувство на еуфорија. Потоа, тука е магнезиумот, кој ги опушта мускулите и не го напрега вашето тело.

Какаото е исто така познато како засилувач на чувствата додека слушате музика.

Погледнете го видеото на Мејсон Тејлор каде зборува за забавата со какао!


 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Mihaela
Load More In Интересно

Facebook Comments

Check Also

#ГласамПротив Интересни илустрации од македонските дизајнери поврзани со моменталната политичка ситуација

Македонија е на прагот од една нова (политичка)раскрсница. ...